O nás

Občanské sdružení

Občanské sdružení TreNet vzniklo na konci roku 2004 s cílem zastřešit komunitní síť, která začala vznikat v Třemošné na jaře roku 2003. Formu občanského sdružení jsme zvolili především proto, že jsme chtěli zachovat síť i nadále jako nekomerční a nevýdělečnou.

Pár informací úvodem...

Ještě před tím než se pustíte do čtení informací co kde a jak je potřeba pro připojení se do naší sítě máme pro vás několik důležitých informací:

Nejsme ISP (poskytovatel připojení k internetu)

Přestože členové sdružení mají možnost využít i připojení k Internetu prostřednictvím naší sítě, tak nejsme ISP. Základním rozdílem oproti běžnému ISP je, že neposkytujeme žádné garance, žádný servis, ani uživatelskou podporu (minimálně ne v tom významu a rozsahu jak je mezi ISP běžné). Pokud hledáte připojení k Internetu jako službu nebudeme pro vás správná volba.

A když to přestane fungovat?

Nečekejte od nás také žádnou uživatelskou podporu na úrovni komerčních providerů. Síť budujeme a spravujeme ve svém volném čase. Představte si, že v době, kdy se vrátíte z práce domů tak místo toho, abyste si sedli k televizi nebo se šli věnovat svému koníčku či rodině, tak sednete za počítač a budete něco do noci nastavovat nebo budete lézt po střechách a přidělávat antény. A tak přestože naše síť funguje poměrně dobře tak vám nikdo není schopen podat žádnou záruku. Výpadky se nám daří poměrně operativně řešit. Tedy správnou dopovědí na otázku z nadpisu je asi "přesvědčím se, že chyba není u mě a pokud jsem si tím jist počkám nějakou chvíli než to začne opět fungovat".

Ok, stále se vám nepodařilo mě odradit...

To jsme rádi. Níže na stránce byste měli nalézt všechno co potřebujete vědět, abyste mohli začít.

Prosím o kontaktování e-mailem, osobní návštěvu POUZE po domluvě. Děkuji.

helpdeskobrazek nevimtrenet.org

soubory ke stažení

logo pdf Stanovy občanského sdružení TreNet

logo pdf Provozní řád

logo pdf Přihláška do sdružení TreNet